Historia Finomaru

2020
Ponton FINOMAR 1Budowa własnego pontonu zatapialnego (Pływającej Platformy Pontonowej) o wymiarach 48,00 m x 18,00 m x 4,30 m do celów wodowania kadłubów oraz transportu bloków i sekcji okrętowych. Projekt współfinansowany z funduszy UE.

2019
Nowe maszyny


Zakup maszyny ECKERT ONYX do cięcia plazmowego i trasowania blach, z głowicą do ukosowania oraz drukarką do opisywania elementów.

2014
Megajachty

 Budowa megajachtów na terenie stoczni niemieckich.

2013
Bloki okrętowe do 800 ton.Realizacja głównie projektów dla budownictwa okrętowego dla partnerów ze Skandynawii, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. W szczególności: kadłuby statków rybackich, serwisowych, lodołamaczy i dużych bloków okrętowych do 800 ton.

2012
Budowa promówBudowa kadłubów promów.

2011
Offshore


Wzmożona produkcja dla rynku morskich farm wiatrowych, konstrukcje typu „secondary steel” dla wiodących odbiorców w Europie. Głównie klatki anodowe oraz platformy zewnętrzne.

2009
Nowa produkcja


Budowa pontonów i pogłębiarek pontonowych

2006
Rozwój


Nabycie nieruchomości zabudowanej o powierzchni ok. 5 ha przy ul. Łady 2 w Szczecinie wraz z przyległym nabrzeżem ARSENAŁ o długości 330 m. Inwestycje i modernizacja zakładu przy wykorzystaniu współfinansowania z funduszy UE (np. nowoczesna maszyna do cięcia i znakowania plazmowego Microstep).

2003
Stała współpraca
Stała współpraca ze stoczniami niemieckimi w zakresie prefabrykacji sekcji okrętowych na miejscu (w Finomarze), oraz montażu kadłubów przez pracowników Finomaru w stoczniach niemieckich.

2001
Produkcja

Od 2001 – Rozszerzenie produkcji o konstrukcje typu „offshore” (elementy platform wiertniczych), oraz „oil & gas” (palniki, kotwice, konstrukcje wsporcze, fundamenty turbin).

1995
WspółpracaOd 1995 – Zwrot w kierunku współpracy ze stoczniami niemieckimi i norweskimi oraz usług na rzecz przemysłu energetycznego.

1994
Produkcja dla Stoczni Szczecińskiej S.A.


Produkcja sekcji dziobowych, den podwójnych, sekcji burtowych, kominów, zrębnic lukowych i masztówek dla Stoczni Szczecińskiej S.A.

1994
Założenie firmy FINOMAR

 

        2. sierpnia 1994

     – założenie firmy
    FINOMAR sp. z o.o.
z siedzibą w Szczecinie przy ul.Łady 2.